Правила користування корпоративною поштою

 1. Ці Правила регулюють порядок користування працівниками КНУ корпоративною електронною поштою (далі - корпоративна пошта).
 2. Система корпоративної пошти організована в домені «knu.ua».
 3. У рамках корпоративної пошти використовуються індивідуальні адреси працівників університету.
 4. Рекомендований синтаксис адреси службової корпоративної скриньки співробітника – Ім’яПрізвище@knu.ua (TarasTarasov@knu.ua). Прізвище та ім’я вказуються з використанням латинського алфавіту, кожній літері ставиться у відповідність латинська буква або поєднання букв, згідно транслітерації українського алфавіту латиницею.
 5. Система корпоративної пошти використовується в інформаційних цілях, з метою оповіщення, організації роботи, забезпечення внутрішніх та зовнішніх комунікацій. Використання корпоративної електронної пошти направлено на комунікацію співробітників Університету в рамках виконання службових обов'язків.
 6. Доступ до корпоративної електронної пошти здійснюється на робочих місцях співробітників через спеціальне програмне забезпечення або через web-інтерфейс. Доступ до корпоративної електронної пошти здійснюється з використанням:
  1. Браузерів (для доступу до web-інтерфейсу корпоративної електронної пошти): Internet Explorer; Mozilla Firefox; Google Chrome та інші;
  2. Ліцензійного програмного забезпечення: Microsoft Outlook Express; The Bat та інші.
 7. При користуванні корпоративною поштою, забороняється:
  1. використовувати корпоративну пошту для цілей, не пов'язаних з виконанням своїх функціональних обов'язків в КНУ;
  2. здійснювати масове розсилання листів зовнішнім адресатам, у тому числі листів рекламного характеру;
  3. використання для службового листування поштові скриньки, створені на зовнішніх Інтернет ресурсах;
  4. розсилати листи, які містять:
   1. конфіденційну інформацію;
   2. інформацію що у тому числі містить державну таємницю, комерційну таємницю, персональні дані громадян в відкритому вигляді (за відсутності згоди останніх), матеріали, використання яких порушує права на результати інтелектуальної діяльності;
   3. недостовірну інформацію;
   4. інформацію, що ображає честь і гідність інших осіб, ганьбить ділову репутацію, сприяє розпалюванню національної ворожнечі, закликає до здійснення протиправної діяльності і т.п .;
   5. матеріали екстремістського, расистського, порнографічного та кримінального характеру;
   6. файли або програми, призначені для порушення, знищення або обмеження функціональності будь-якого комп'ютерного або телекомунікаційного обладнання;
   7. програми для здійснення несанкціонованого доступу;
   8. серійні номери до програмних продуктів і програми для їх генерації;
   9. логіни, паролі та інші засоби для отримання несанкціонованого доступу до платних ресурсів в Інтернеті;
   10. посилання на вищевказану інформацію.
  5. Повідомляти пароль доступу до своєї поштової скриньки стороннім особам.
 8. Всі повідомлення корпоративної електронної пошти вважаються власністю Університету.
 9. Ліквідація індивідуальної корпоративної адреси працівника КНУ здійснюється при його звільненні, зміні їм прізвища, а також при систематичному порушенні працівником цих Правил.

ОБОВ'ЯЗКИ СПІВРОБІТНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ

 1. Регулярно перевіряти електронну пошту (двічі на день).
 2. Бути ввічливими та коректними при спілкуванні за допомогою корпоративної електронної пошти.
 3. У разі відсутності можливості перевірити електронну пошту протягом більш ніж одного робочого дня, використовувати функцію автовідповіді ліцензійного програмного забезпечення із зазначенням альтернативних засобів зв'язку.
 4. З метою резервного копіювання, регулярно переміщати вхідні та вихідні листи, що мають високу значимість, в локальний поштовий архів (на комп'ютері користувача).
 5. Регулярно проводити очищення персональної скриньки корпоративної електронної пошти від неактуальних і застарілих вхідних і вихідних листів, а так само від застарілих вкладених файлів.
 6. У разі перевищення більш ніж на 95% допустимого обсягу збереженої інформації в поштовій скриньці, отримання нових електронних листів буде заблоковано системою до моменту звільнення.
 7. Співробітники Університету відповідно до чинного законодавства несуть відповідальність за зміст переданої / прийнятої інформації з використанням корпоративної електронної пошти.